Finn reisen din
Velg et reisemål
Voksne
- +
Barn
- +
Cubanske børn går på gaden i Trinidad
Når er den beste tiden å reise til Cuba?

Når er den beste tiden å reise til Cuba?

Værmessig kan du reise til Cuba det meste av året, med gode sjanser for vakkert vær og solskinn. Generelt sett er oktober til mai den mest populære perioden, ettersom været vanligvis er best i denne perioden.

  • Fra mai til juli kan det av og til komme kraftige regnbyger, men for det meste klarner det raskt opp, så du kan fortsatt besøke Cuba i denne perioden.
  • August og september er generelt veldig varme og fuktige. Det er også i denne perioden det er størst sannsynlighet for å støte på orkaner, selv om de er sjeldne.

Høysesong fra desember til mars

Høysesongen for reiser til Cuba er fra midten av desember til midten av mars, og deretter igjen på høysommeren i juli og august. Det er da det er flest mennesker og dermed også de høyeste prisene. I disse periodene er det liv og røre i byene, på strendene og på feriestedene.

Byene - spesielt Havanna og Santiago de Cuba - er alltid livlige og tilbyr mye for pengene hele året.

Rolig jul og festlig nyttår

Julen på Cuba feires ikke like intenst som i mange andre land. Det er en høytid som feires stille og privat sammen med familien. Av samme grunn er prisen for å reise til Cuba i julen svært rimelig. Cuba er faktisk et av de billigste reisemålene for en juleferie.

På den annen side feires nyttårsaften på en helt annen måte - ikke minst fordi den cubanske revolusjonen ble avsluttet den 1. januar 1959, da diktatoren Fulgencio Batista ble avsatt.

De fleste festivalene finner sted i juli og august - i hvert fall de i Havanna og Santiago de Cuba. I november er Havanna også spesielt livlig på grunn av den internasjonale latinamerikanske filmfestivalen som finner sted i byen.

Se våre reiser til Cuba

Nedenfor kan du se et utvalg av våre fantastiske ferier til Cuba. Hvis du er interessert i å høre mer om mulighetene i landet, kan du bestille en telefonkonferanse om en reise - også en skreddersydd reise som passer akkurat til dine ønsker og behov.

Du kan også finne mer inspirasjon på vår side om Cuba-ferier.

shutterstock_262730543 Unknown man working on tobacco field.jpg

16

dager
Det beste av Cuba
  • Bo i hjertet av Havanas historiske gamle bydel
  • Sjarmerende restauranter, stemningsfulle barer og musikk
  • Flotte naturopplevelser blant tobaksmarkene i koselige Viñales
  • Livlige spillesteder og kolonitidsstemning i Cubas vakreste by, Trinidad
  • All inclusive strandhotell og avslapning på 4-stjerners hotell i Varadero
  • Inkl. fly, hoteller, busstransport og flere måltider

Fra NOK 32 650

Pris per person ved 2 voksne

Oslo

Oktober

Cuba med bus og casa MAIN.jpg

16

dager
Cuba og casa
  • Stemningsfulle Havanna, historie og livlige spillesteder
  • Naturopplevelser og tobaksmarker rundt Viñales
  • Avslapning og snorkling ved Playa Girón
  • Kolonitidsstemning i sjarmerende Trinidad
  • Privat innkvartering hos gjestfrie cubanere
  • Inkl. fly, B&B og all transport

Fra NOK 26 175

Pris per person ved 2 voksne & 2 barn

Oslo

Oktober

Les mer