Finn reisen din
Velg et reisemål
Voksne
- +
Barn
- +
Bird Eye View 3
Kokulo Beach Club 14
Cotton Cafe & Library 4
Cotton Cafe & Library 9
Cotton Cafe & Library 3
Deluxe Ocenside 6
Hotel Outdoor 1
Beach 1.jpg
Kokulo Beach Club 1
Hotel Outdoor 4
Miner Bar 4
Kokulo Beach Club 6
Kokulo Beach Club 3
Petit Captain Kids Club 4
Spa Qaqula 1
Spa Qaqula 4
Wine Room 1
Kokulo Beach Club - 03.jpg (1)
Hotel Outdoor 11.jpg
Kokulo Beach Club - 01.jpg
Hotel Outdoor 15.jpg (1)
Kokulo Beach Club 6.jpg (1)
Bird Eye View 3
Kokulo Beach Club 14
Cotton Cafe & Library 4
Cotton Cafe & Library 9
Cotton Cafe & Library 3
Deluxe Ocenside 6
Hotel Outdoor 1
Beach 1.jpg
Kokulo Beach Club 1
Hotel Outdoor 4
Miner Bar 4
Kokulo Beach Club 6
Kokulo Beach Club 3
Petit Captain Kids Club 4
Spa Qaqula 1
Spa Qaqula 4
Wine Room 1
Kokulo Beach Club - 03.jpg (1)
Hotel Outdoor 11.jpg
Kokulo Beach Club - 01.jpg
Hotel Outdoor 15.jpg (1)
Kokulo Beach Club 6.jpg (1)

La Vela Khao Lak

Bang Niang Beach, Khao Lak by

  • Avstand strand
    0 meter

  • Avstand til byen
    10 minutter til fots

  • Fitness
    Ja

  • Pool/Barnepool
    Ja / Ja

  • Restauranter
    2

  • Wifi
    Ja

  • Spa
    Ja

  • Balkong/terr.
    Ja

  • Flyplass
    Ca. 75 min.

Moderne strandhotell med store rom og flotte bassengområder

Henrik
Hotellet er beskrevet av
HENRIK SÆRMARK-THOMSEN
Byråsjef i Check Point Travel

På besøk var Dorte Kuula, Ellen Kuula Særmark-Thomsen, John Lau Jensen, Morten Nymann, Henrik Særmark-Thomsen og stort sett hele resten av teamet hos Check Point Travel

La Vela Khao Lak er et stilfullt 4+-stjerners strandhotell for både par og familier. Hotellet ligger rett ved Bang Niang-stranden i Khao Lak på Thailands vestkyst og kombinerer en avslappet ferieatmosfære med moderne arkitektur, romslige rom, innbydende bassengområder og en hyggelig strandklubb med utsikt over Andamanhavet. Hotellet ligger også i gangavstand fra byens restauranter og butikker, samt det populære kveldsmarkedet i Bang Niang.

Et designhotell ved stranden

Designet på La Vela skiller seg markant fra mange andre thailandske feriesteder. Skrå vinkler, rå materialer, store glassflater og maritime detaljer gir hotellet et moderne og nesten urbant preg. Mellom bygningene står palmer og frodig beplantning, og de store bassengene snor seg gjennom hotellområdet.

Khun Bee flyr rundt

Hotelldirektøren, Khun Bee, har full kontroll på alt. Som en liten bie suser hun rundt og sørger for at alt er som det skal være. Hun og personalet hennes er utrolig flinke til å få alle til å føle seg velkomne og trives. Den oppgaven løser de med glans.

Rett ved Bang Niang-stranden

Fra hotellet er det direkte tilgang til Bang Niang-stranden. Her kan dere ta turer langs vannkanten, bade og se solen gå ned i Andamanhavet. Havet utenfor Khao Lak er vanligvis rolig i vinterhalvåret. I sommermånedene kan det være bølger og endrede strømforhold. Hvis det er tilfelle, har dere flere svømmebassenger å velge mellom.

Strandliv for alle

  • Rett ved stranden med en hyggelig strandklubb og vakre solnedganger
  • Store, moderne rom med mulighet for direkte tilgang til bassenget
  • Flotte bassengområder og plass til både par og familier

En suksess for hele familien

«Jeg liker La Vela veldig godt. Jeg har bodd der flere ganger med familien. Første gang vi skulle bo her, var jeg litt skeptisk. Jeg var ikke sikker på om den moderne arkitekturen var noe for meg. Men det er den. Helt sikkert. Det er flott, og det er god plass. Rommene er store, lyse og pent innredet. De siste par gangene har vi bodd i et «Pool Access Room». Det koster litt mer, men det er verdt hver krone å ha sin egen terrasse med direkte tilgang til bassenget.»

Dorte Kuula, markedsføringssjef i Check Point Travel

Nyt solnedgangen på Kokulo Beach Club

På stranden ligger hotellets Kokulo Beach Club. Her kan dere spise frokost med utsikt over havet eller bestille en kjølig drink på ettermiddagen. Ved solnedgang kan en drink fort bli til en middag. Det er liv og god stemning rundt bordene, bølgene ruller inn mot stranden, og alt er akkurat slik det skal være. Senere på kvelden er det ofte musikk, spesielle middager eller underholdning.

Vurder tilgang til bassenget

Hvis dere velger et «Pool Access»-rom, kan dere gå direkte fra deres private, møblerte terrasse ned til det felles bassenget. Det er deilig å kunne ta en morgendukkert før dere går til frokost, eller kjøle dere ned etter en ettermiddag på stranden.

Tilbud for store og små

Barna kan besøke Petit Captain Kids’ Club, hvor det også arrangeres ulike aktiviteter. Hotellet har dessuten et velutstyrt treningsrom med blant annet tredemøller, treningssykler og vekter.

En tur på spaet eller en rolig stund på kafeen

På Spa Qaqula kan dere velge mellom blant annet thaimassasje, oljemassasje, ansiktsbehandlinger og kroppsbehandlinger. Ved et av hotellets bassenger ligger Cotton Café & Library, hvor dere kan få kaffe, bakverk og lette retter. Her kan dere slå dere ned med en bok eller en podcast.

Frokost og god tid

Frokosten serveres på Spices Restaurant. Her finner dere fersk tropisk frukt, brød og bakverk, thailandske retter og de klassiske frokostfavorittene. Kokken tilbereder eggene akkurat slik dere ønsker dem, og kaffen er god. Ta gjerne en kopp til før dere slår dere ned ved bassenget eller på stranden.

Deilig frokost på stranden

Resten av dagen er Kokulo Beach Club hotellets viktigste spisested. Menyen byr blant annet på fisk og skalldyr, thailandske retter, internasjonale favoritter og lette frokostretter. Miner’s Bar ved bassenget serverer kalde drikker på dagtid. Hvis dere ønsker å spise ute, finnes det et godt utvalg av lokale restauranter i Bang Niang.

Mulighet for all inclusive

På La Vela er det mulig å kjøpe til et all inclusive-tilbud. Dette er en praktisk løsning hvis dere regner med å spise de fleste måltidene og tilbringe en stor del av ferien på hotellet. Kontakt oss for å få opplyst hva tilbudet inneholder og prisen.

Romslige rom med moderne innredning

Rommene på La Vela er usedvanlig romslige. Innredningen følger hotellets moderne stil med dempede farger, store vinduspartier, tre og betonglook.

Dere kan blant annet velge rom med utsikt mot hagen, bassenget eller havet, spesielle familierom og rom med direkte tilgang til bassenget. Familierommene har en praktisk skillevegg og en sovesofa som barna kan sove på.

Opplevelser fra Khao Lak

La Vela er et godt utgangspunkt for å oppleve naturen rundt Khao Lak. Khao Sok nasjonalpark ligger omtrent halvannen times kjøretur fra hotellet og er kjent for sin tette regnskog, kalksteinsfjellene og den store Cheow Lan-sjøen. Her kan dere blant annet seile mellom klippeformasjonene, vandre i regnskogen og oppleve områdets fugle- og dyreliv.

I sesongen kan dere dra på båttur til Similanøyene, som er kjent for klart vann, granittklipper og gode muligheter for snorkling og dykking.

I nærheten av hotellet kan dere besøke Khao Lak-Lam Ru nasjonalpark, fossefall og et senter for beskyttelse og rehabilitering av havskilpadder.

Slik bor du - La Vela Khao Lak

Deluxe Poolside 2.jpg
Deluxe Poolside 8.jpg
Deluxe Poolside 3.jpg
Deluxe Poolside 4.jpg

Deluxe Poolside Room Inkludert

Deluxe Poolside er et stort, lyst rom med en dobbeltseng eller to enkeltsenger, en sofa og en møblert balkong med utsikt over bassengområdet. Innredningen følger hotellets moderne stil med dempede farger og store vindusflater. Badet har badekar, separat dusj og et separat toalett.

Rommet har blant annet klimaanlegg, Wi-Fi, TV, kjøleskap, kaffe- og tefasiliteter, safe, hårføner, badekåper og tøfler.

Hvis dere reiser med to barn, får det ene barnet et sengetøy på sovesofaen, mens det andre deler seng med foreldrene. En tredje voksen kan sove på sovesofaen.

Her er det plass til maksimalt 3 voksne eller 2 voksne og 2 barn.
(Her får det ene barnet en seng på sovesofaen, mens det andre barnet deler den eksisterende sengen med foreldrene.)


På La Velas familieværelser er plads til to voksne og op til tre børn
Family Room 2.jpg
Family Room 3.jpg
Family Room 1

Family Room Inkludert

Familierommet er innredet med en stor dobbeltseng til foreldrene og en bred sovesofa som fungerer som soveplass for to barn. En skyvedør kan skille soveområdene fra hverandre, slik at barna kan legges, mens de voksne fortsatt er oppe. Fra den møblerte balkongen har dere utsikt over bassengområdet.

Badet har badekar og separat dusjkabinett. Rommet har dessuten klimaanlegg, Wi-Fi, TV, kjøleskap, kaffe- og tefasiliteter, safe, hårføner, badekåper og tøfler.

Her er det plass til maksimalt 3 voksne eller 2 voksne og 3 barn.
(Her sover to av barna i sovesofaen og ett barn i de eksisterende sengene)


Pool Access Room 4.jpg
Pool-Access-Room - 01.jpg
Pool Access Room 4
Pool-Access-Room - 03.jpg
Pool-Access-Room - 04.jpg
Pool Access Room 5
Pool Access Room 2

Pool Access Room Oppgradering

Pool Access-rommet er på 54 m² og har en stor dobbeltseng, et oppholdsområde og en privat, møblert terrasse med direkte tilgang til fellesbassenget. Her kan dere ta en dukkert når dere har lyst, og etterpå sette dere på terrassen i morgenkåpene.
Badet har badekar og separat dusj. Rommet har dessuten klimaanlegg, Wi-Fi, TV, kjøleskap, kaffe- og tefasiliteter, safe, hårføner, badekåper og tøfler.

Her er det plass til maksimalt 3 voksne eller 2 voksne og 2 barn

(Her får det ene barnet en seng på sovesofaen, mens det andre barnet deler den eksisterende sengen med foreldrene.)


Deluxe Seaview 2.jpg
Deluxe Seaview 1.jpg
Deluxe Seaview - 01.jpg
Deluxe Seaview - 03.jpg
Deluxe Seaview - 06.jpg
Deluxe Seaview 05

Deluxe Seaview Oppgradering

Med Deluxe Seaview får dere havutsikt både fra rommet og fra den møblerte balkongen. De store vinduene slipper lyset inn, og fra balkongen kan dere sitte i sofaen og nyte utsikten over Andamanhavet.

Rommet har en stor dobbeltseng, et oppholdsområde og et bad med badekar og separat dusj. Her finnes dessuten klimaanlegg, Wi-Fi, TV, kjøleskap, kaffe- og tefasiliteter, safe, hårføner, badekåper og tøfler.

En tredje gjest kan få et ekstra sengetøy på sovesofaen på rommet.

Her er det plass til maksimalt 3 voksne eller 2 voksne og 1 barn.


Pool Access Grand 8
Pool Access Grand 4
Pool Access Grand 1
Pool Access Grand 6

Pool Access Grand Oppgradering

Pool Access Grand er på 60 m² og gir dere litt mer plass enn Pool Access Room, og har samme direkte tilgang fra den private terrassen til det felles bassenget. Inne i rommet er det en stor dobbeltseng og et oppholdsområde med sofa. Badet har badekar, separat dusj og separat toalett.

Rommet har dessuten klimaanlegg, Wi-Fi, TV, kjøleskap, kaffe- og tefasiliteter, safe, hårføner, badekåper og tøfler.

En tredje gjest kan få et ekstra sengetøy på sovesofaen på rommet.

Her er det plass til opptil 3 voksne eller 2 voksne og 1 barn.


Traditionel khantoke-middag med nordthailandske retter, friske grøntsager og sticky rice i Chiang Mai.
Food & Fruit 070_1.JPG

Alt inkludert Oppgradering

Unn hele familien «alt inkludert» under hele oppholdet på La Vela. Dere kan spise døgnet rundt. Og dere kan drikke øl og lokal whisky i overflod.

Dette tillegget er lagt til på reisen «Khao Lak – La Vela».


Page was last updated 08. oktober 2026