5 stjerner på Trustpilot
Det eksotiske Zanzibar
Pris per person ved 2 voksne
Avreise: Oslo d. 22. nov 2023
På denne reisen til Zanzibar har vi valgt ut 3 flotte hoteller for deg. Først bor du midt i Stone Town, deretter ved den vakre stranden ved Kendwa Beach, og til slutt bor du på den sjarmerende østkysten på et 4-stjerners hotell ved Matemwe Beach.
3 netter - Stone Town
...
Avstand strand
300 meter
Avstand til byen
0
Pool/Barnepool
Ja / Nei
Restauranter
1
Avstand strand
300 meter
Avstand til byen
0
Pool/Barnepool
Ja / Nei
Restauranter
1
4 netter - Kendwa
...
Avstand strand
0 meter
Avstand til byen
-
Pool/Barnepool
Ja / Ja
Restauranter
1
Avstand strand
0 meter
Avstand til byen
-
Pool/Barnepool
Ja / Ja
Restauranter
1
5 netter - Matemwe Beach
...
Avstand strand
0 meter
Pool/Barnepool
Ja / Ja
Restauranter
1
Balkong/terr.
Ja
Avstand strand
0 meter
Pool/Barnepool
Ja / Ja
Restauranter
1
Balkong/terr.
Ja
Vi har tatt noe av det beste fra Zanzibars overflødighetshorn av spennende opplevelser og kombinert denne turen for deg som leter etter eksotiske Zanzibar. Eventyrlige Stone Town kombineres med de beste strendene i øst og vest på spesielt utvalgte hoteller med historie, sjarm, atmosfære og en helt uslåelig beliggenhet.
Reisen starter i eventyrlige Stone Town, hvis historiske gamleby er på UNESCOs verdensarvliste. Duftende krydder, fargerike frukter og dagens fangst tilbys fortsatt på byens markeder, og via de labyrintiske små gatene og smugene er alt innen gangavstand fra hotellet ditt. Selve hotellet er satt opp i en gammel rikmannsvilla fra 1559, hvor historiens hvisken fortsatt føles.
Magien i Stone Town er erstattet av avslapning på en av Zanzibars beste sandstrender, Kendwa Beach. Fra det sjarmerende hotellet er det direkte tilgang til den brede, kritthvite sandstranden og det asurblå indiske hav. Her kan du ligge i skyggen eller dra på eventyr under havet med hotellets egen dykkerskole. Zanzibar er kjent for å ha noen fantastiske korallrev med fargerike fisker og vakre koraller. Kvelden avsluttes best med en kul cocktail i strandbaren med utsikt over den uforlignelige solnedgangen.
Til slutt krysser du øya og ender opp ved den vakre Matemwe-stranden, hvor vi har funnet en ekte perle av et hotell. Her kan du nyte uforstyrret stranden, havet, bassenget og den strålende blomstrende hagen, samt deilige lokale spesialiteter og fersk sjømat i restauranten med utsikt over Det indiske hav. For de aktive er det yogatimer, sykler tilgjengelig, og mulighet for snorkling og dykketurer, eventuelt etterfulgt av massasje. Turen er rettet mot par på jakt etter noe helt spesielt eller eventyrlystne familier på jakt etter det mer eksotiske Zanzibar.
Ved ankomst Zanzibar vil du bli møtt av en representant fra vår lokale forretningspartner som kjører deg til hotellet i Stone Town.
Du bor på et sjarmerende hotell innredet i en rikmannsvilla fra 1559 midt i den historiske gamlebyen, som har bidratt til å sette Stone Town på UNESCOs liste over verdens kulturarv.
Du har god tid til å utforske den fascinerende gamlebyen, hvis labyrintiske trange gater leder deg rundt historiske bygninger med de klassiske Zanzibar-dørene, skodder og trebalkonger.
Den enkleste, beste og morsomste måten å absorbere de mange eksotiske inntrykkene på er å gå rundt med god tid til å kjenne på stemningen.
Ta en titt inne i noen av de mange små butikkene og galleriene som tilbyr brukskunst, tekstiler, antikviteter eller kanskje bare et kaldt vann i varmen. Lukt aromaen av ferske krydder på noen av markedene som bidro til å gi Zanzibar kallenavnet, krydderøya.
Opplev den hektiske stemningen og høylytte forhandlinger på fisketorget, hvor nattens fangst skal selges til høystbydende. Kjøp ferske, fargerike eksotiske frukter på det tilstøtende fruktmarkedet og ta dem med ned til vannet, hvor du kan sitte i skyggen av en palme og nyte utsikten over Det indiske hav eller ta en dukkert hvis du trenger å kjøle deg ned.
Det er selvfølgelig også en rekke arkitektoniske severdigheter, viktige kirker, restene av Øst-Afrikas største slavemarked og spennende museer som du kan oppleve i Stone Town, men det er på gateplan du virkelig kjenner på den helt spesielle atmosfæren.
Etter noen dager i eventyrlystne Stone Town, er det nå på tide at du drar nordover til en av Zanzibars mest kjente sandstrender, Kendwa Beach.
På Kendwa Beach bor du på et sjarmerende hotell som kombinerer Zanzibars ulike arkitektoniske og kulturelle trender.
Fra hotellet har du direkte tilgang til den brede, kritthvite sandstranden og det asurblå Indiahavet.
Etter noen dager til fots i Stone Town er det på tide å slappe av på stranden, hvor du kan velge å ligge på en solseng i skyggen under en palmeparasoll eller ved hotellets basseng, kun avbrutt av en forfriskende dukkert.
Hotellets eget dykkesenter regnes for å være et av de beste på Zanzibar, så for de aktive er det et stort utvalg av dykke- og snorkleturer til noen av øyas mest interessante undervannseventyr. Zanzibar er kjent for å ha noen fantastiske korallrev med store grupper av fargerike fisker og vakre koraller, så her er det noe for enhver smak og vanskelighetsgrad.
Etter en dag med å gå langs stranden, snorkle på korallrevene eller bare slappe av på stranden, er den beste måten å starte kvelden på med en kul cocktail i strandbaren med utsikt over den hvite sanden og havet.
Kendwa Beach vender mot vest, og derfor er det nesten alltid en vakker og fargerik solnedgang. Etterpå serveres middag i den nærliggende restauranten, eller du kan velge å utforske blant de lokale restaurantene i området.
Etter frokost blir du hentet av sjåføren din, hvoretter du krysser Zanzibar og kjører fra Kendwa Beach i vest til Matemwe Beach i øst. Her bor du på sjarmerende Zanzibar Queen, som er en liten upolert perle.
Hotellet er omgitt av en nydelig hage med fargerike blomster, grønne palmer og egen urtehage og ligger med direkte tilgang til den kritthvite Matemwe-stranden og det fristende veltempererte havet.
Du har fire hele dager på deg til å nyte dette uforstyrrede paradiset, så enten du velger å ta lange turer opp og ned på den endeløse stranden, ligge i skyggen på stranden eller ved bassenget med en god bok, eller la deg skjemme deg bort i hotellets spa-delen, helt opp til deg – du har god tid til det hele.
For de aktive tilbyr hotellet blant annet yogatimer, snorkling og dykkerturer til for eksempel Mnemba-området med det lokale dykkesenteret, og stiller med sykler hvis du vil se nærmere på landsbyene rundt. Det er også muligheter for utflukter til Jozani-skogen, hvor du kan se den røde Columbus-apen, samt krydderhager, hvor du kan få et innblikk i de mange forskjellige krydderne og hva de brukes til.
Etter en lang dag på stranden, på skjæret eller i vannet kan du passende avslutte dagen med en smakfull og fargerik juice eller cocktail i baren med føttene i sanden og utsikt over Det indiske hav, og etterpå nyte restaurantens spesialiteter basert utelukkende på lokale råvarer.
Det er nesten på tide å si farvel til Zanzibar, men før du blir hentet av sjåføren og kjørt til flyplassen er det bare tid for en siste dukkert i Det indiske hav eller en dukkert i bassenget.