Været på Zanzibar er behagelig året rundt. Temperaturene er generelt høye og behagelig varme hele året.
Zanzibar kan besøkes året rundt, men det er selvfølgelig lurt å være oppmerksom på at Zanzibar har to tørre årstider og to regntider.
Vi kan ikke spå om været - og Zanzibar ligger i Det indiske hav, så det er vanskelig å spå - men vi kan si noe generelt:
Juni, juli, august, september, oktober: Den lange tørketiden. Vanligvis tørt og solrikt med klar himmel. En flott tid å besøke Zanzibar på.
November, desember: Lett regntid. Korte regnbyger og ikke så kraftige som i den "ekte" regntiden. Du kan fint besøke Zanzibar i denne perioden, men regn med småbyer innimellom.
Januar og februar: Den korte tørketiden. Vanligvis tørt frem til mars, når den virkelige regntiden kommer. Januar og februar er også perioden da vannet er spesielt klart, noe som gjør snorkling og dykking fantastisk i denne perioden.
Mars, april, mai: Regntid, da kan du typisk forvente kraftige tropiske regnskyll på ettermiddagen. Du kan reise til Zanzibar - prisene er gode, og det er færre turister på strendene i Zanzibar - men vær forberedt på regn.
Nedenfor kan du få en oversikt over temperaturen året rundt på Zanzibar.

Stone Town og strandferie - Boutique
Pris per person ved 2 voksne & 2 barn
Avreise: Oslo d. 11. okt. 2026
Finn datoer og priser for din reise her og bestill online.
Prøv igjen eller kontakt oss på chatten.
Kontakt oss herVi trenger bare noen få opplysninger om deg. Vennligst fyll ut og du vil motta tilbudet direkte i innboksen din.
Prisen inkluderer
Prisen inkluderer ikke
Du kan ta med 23 kg. registrert bagasje og 1 stk. håndbagasje.
Vi vil kontakte deg om dette
Ca. 10 dager før avreise sender vi dine avreisepapirer med nøyaktige møtetider og -steder.
Spør våre Zanzibar eksperter
Telefon: 8613 7744 |
Mail: tilbud@cpt.dk
(åben alle hverdager 9-16.30)
Tilpass reisen
Dessverre kan vi ikke vise priser på alle datoer, men vi vil gjerne beregne en pris for deg. Er du interessert i reisen og vil du vite hva det koster? Vennligst fyll ut feltene under. Vi bekrefter med en nøyaktig pris på reisen din. Absolutt ingen forpliktelse, selvfølgelig.
Har du med deg en baby, vil det typisk påløpe et tillegg på NOK 3.500. Husk å informere oss om at du har med en baby på reisen. Dette kan du gjøre senere i bestillingsprosessen. Vennligst oppgi babyens fulle navn og fødselsdato.
Les merPrisgaranti
Hvis du kan kjøpe turen billigere andre steder, så vil vi matche prisen og gi deg ytterligere 250 kroner i rabatt pr. person.
Les merFri avbestilling
Hvis du bestiller online, kan du angre kjøpet innen 48 timer - ganske enkelt.
Les mer